Przemysł drzewny

Znamy przemysł – nasi sprzedawcy również

Od chwili założenia firmy JKF 50 lat temu współpracujemy z przemysłem drzewnym dostarczając wysokiej jakości elementy dla procesów odpylania zawierających filtry, cyklony, śluzy, systemy rurowe ze stali nierdzewnej, standardowe systemy rurowe, wentylatory, produkty specjalne i akcesoria.

Dlatego znamy podstawowe potrzeby przemysłu oraz wymagania dotyczące funkcjonalności naszych produktów i oczywiście obowiązujących przepisów prawnych.

Niezależnie od tego, czy nasze urządzenia są dostarczane dla małego warsztatu stolarskiego, średniego sprzedawcy materiałów budowlanych lub dużego międzynarodowego producenta mebli.

To samo doświadczenie jest stosowane przez profesjonalną sieć dokładnie wybieranych sprzedawców, którzy dostarczają indywidualne i budowane na zamówienie rozwiązania wentylacyjne i odpylające zapewniające czyste powietrze pracownikom i środowisku, bezpieczeństwo i niezawodność maszynom używanym w procesach produkcyjnych.


Pył drzewny nie ma dobrego wpływu na środowisko i bardzo utrudnia procesy czyszczenia - czyste powietrze zwiększa wydajność produkcji

Podczas pracy z drewnem wytwarzane są duże ilości pyłu drzewnego o różnorodnych rozmiarach.

Najmniejsze cząsteczki oprócz innych aspektów, jak np. procesy szlifowania, mają tendencję do przechodzenia do atmosfery zakładu produkcyjnego. Po wysuszeniu podrażniają błony śluzowe, oczy, skórę i układ oddechowy pracowników.

Ma to wpływ na środowisko pracy generując dyskomfort dla pracowników, czego wynikiem może być wzrost nieobecności w pracy z powodu chorób przekładając się tym samym na zmniejszenie wydajności produkcyjnej firmy.

W oparciu o duńską ustawę o środowisku pracy dostarczamy – we współpracy z naszymi sprzedawcami – wydajne i budowane na zamówienie systemy odpylające i wentylacyjne spełniające wyzwania i specyficzne wymagania przemysłu drzewnego, w tym wymagania dotyczące czyszczenia.

Korzyścią jest unikalna kombinacja dobrego środowiska pracy, zrównoważony rozwój, usprawnione produkty, łatwe w realizacji procesy czyszczenia i konserwacji oraz pozytywny wpływ na zyskowność firmy.


Minimalizowanie ryzyka eksplozji i przestojów w produkcji

Przez wiele lat firma JKF była liderem na rynku zabezpieczeń przed eksplozjami. Wraz z wprowadzeniem europejskiej Dyrektywy ATEX w odniesieniu do środowiska pracy ten obszar bezpieczeństwa został dodatkowo uwydatniony.

ATEX to francuski skrót „ATmosphère EXplosif” dotyczący urządzeń i systemów zabezpieczających używanych w atmosferach zagrożonych eksplozjami (z powodu gazu lub pyłu).

Dyrektywa ATEX w szczególności dotyczy przemysłu drzewnego, ponieważ traktuje pył drzewny tak samo jak gazy łatwopalne. Dlatego prawidłowe systemy wentylacyjne odgrywają fundamentalną rolę. Równocześnie zmniejszona ilość pyłu w procesach produkcyjnych oznacza dużo bardziej niezawodne maszyny i zmniejsza przestoje w produkcji posiadające konsekwencje ekonomiczne.  


Kompletna gama produktów przekładających się na zysk

Produkty oferowane przez JKF zawierają filtry, worki do filtrów, kanały wentylacyjne ze stali nierdzewnej, cyklony, zawory obrotowe, standardowe kanały wentylacyjne, produkty specjalne oraz akcesoria, z których wszystkie są używane w procesowych systemach odpylających.

Wszystkie produkty są dokładnie selekcjonowane w celu spełnienia potrzeb i wymagań naszych klientów; jesteśmy w stanie dostarczać zarówno małe, jak i duże rozwiązania po cenach dopasowanych do wymagań klienta.

Wspólnym mianownikiem wszystkich naszych klientów jest bezpieczeństwo, środowisko, ograniczenie hałasu, wydajność, skuteczność, zmniejszenie kosztów i zużycia energii.

Nasze rozwiązania zapewniają konkurencyjne okresy spłaty kosztów inwestycji, dzięki czemu posiadają korzystny wpływ na zyskowność firmy.

Ponadto wszystkie nasze produkty są projektowane w sposób, że mogą być używane nie tylko z rozwiązaniami JKF, ale również z systemami innych producentów.

JKF dostarcza dokumentację dla większości procesów i produktów zgodną z różnorodnymi certyfikacjami ISO.