Czyste powietrze dla wszystkich rodzajów przemysłu

Nasz wkład w lepsze środowisko globalne jest oparty na ponad 50 latach doświadczenia.

Firma JKF została założona przez mistrza kowalskiego Louis Nielsena in 1957 roku. Pierwotna nazwa firmy brzmiała „Jysk Knæ- og Pladerørsfabrik”, ale w 1982 r. z powodu wzrostu sprzedaży eksportowej, nazwa została zmieniona na bardziej przyjazną dla klientów - JKF Industri A/S. W 2014 nazwa została zmieniona ponownie na łatwiejszą - JKF - używaną obecnie na całym świecie.


Od chwili założenia firmy zmieniło się wiele, zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów w branży i w społeczeństwie. Korzenie firmy zostały zachowane, ale będziemy zawsze dążyć do usprawnień, aby zapewnić i rozwinąć siłę i przyszłość naszego rynku, zapewniając równocześnie naszym klientom prawidłowe rozwiązania. Nasz siedziba w dalszym ciągu mieści się w przepięknej wiosce Als w Północnej Jutlandii, zlokalizowanej na wybrzeżu Kattegat, dzięki czemu nasza wizja nie uległa zmianie. W dalszym ciągu naszym celem jest bycie wśród wiodących producentów i dostawców komponentów dla procesowych systemów wentylacji i tym samym ulepszanie globalnego środowiska zewnętrznego.


Duńska fabryka oraz biura grupy posiadają łączną powierzchnię 25.000 m² oraz nowoczesne obiekty administracyjne, projektowe i produkcyjne. Firma JKF posiada obiekty produkcyjne w Polsce i Malezji, jak również działy sprzedaży na Filipinach, Indonezji i Singapurze.


Firma JKF posiada certyfikację ISO 9001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001 przynoszącą korzyści zarówno naszym klientom, jak i naszym sąsiadom i pracownikom. Certyfikacja zapewnia naszym klientom ten sam poziom jakości, gdy za każdym razem dokonują zakupu produktu JKF. Nasi klienci posiadają również gwarancję, że nasze produkty są produkowane we właściwym środowisku niemającym wpływu na środowisko zewnętrzne oraz że warunki pracy są każdego roku poddawane audytowi prowadzonemu przez DNV Denmark.


Nasi sąsiedzi oraz otoczenie mają gwarancję, że najbliższe środowisko naturalne nie jest naruszane w stopniu większym niż opisano to w decyzji środowiskowej firmy oraz że nieustannie pracujemy nad redukcją wpływu na środowisko naturalne.

Posiadane przez nas certyfikaty przynoszą korzyści również naszym pracownikom. Ich standardowy dzień pracy jest dokładnie opisany, a opisy prac i procedur roboczych są ogólnie dostępne. 

 

Ważne Daty

1957
Firma JKF zostaje założona przez Louis Nielsena.

1964
Firma JKF przenosi się do nowej siedziby przy Rørsangervej.

1975
Po kliku przebudowach firma JKF posiada pięć hal produkcyjnych.

1985
Louis Nielsen rozpoczyna przekazywanie udziałów w firmie. 11 pracowników oraz Cimbria A/S stają się udziałowcami firmy.

1987
Wdrożenie najnowszych technologii i zarządzania procesami CAD/CAM.

1990
Ciąg dalszy inwestycji. Firma JKF rozpoczyna analizy dotyczące certyfikacji ISO 9001.

1995
Założenie spółki zależnej JKF Industri Sdn. Bnd w Malezji.

1997
Firma JKF otwiera fabrykę i biuro w Polsce.

1999
Firma JKF otwiera swoje biuro w Singapurze.

2012 
Maj Invest przejmuje JKF. 

2017 
Grupa SFPI przejmuje JKF. 

2020
JKF Polska zmienia nazwę na NEU-JKF