Przemysł metalowy

Znamy przemysł – nasi sprzedawcy również

Od chwili założenia firmy JKF 50 lat temu współpracujemy z przemysłem metalowym dostarczając wysokiej jakości elementy dla procesów odpylania zawierających filtry, cyklony, zawory obrotowe, kanały wentylacyjne ze stali nierdzewnej, standardowe kanały wentylacyjne, wentylatory, produkty specjalne i akcesoria.


Dlatego znamy podstawowe potrzeby przemysłu oraz wymagania dotyczące funkcjonalności naszych produktów i oczywiście obowiązujących przepisów prawnych.
Niezależnie od tego, czy są to urządzenia dla małej kuźni, średniego przedsiębiorstwa lub dużej międzynarodowej grupy, która zajmuje się obróbką metalu.
To samo doświadczenie jest stosowane przez profesjonalną sieć dokładnie wybieranych sprzedawców, którzy dostarczają indywidualne i budowane na zamówienie rozwiązania wentylacyjne i odpylające zapewniające czyste powietrze pracownikom i środowisku, bezpieczeństwo i niezawodność maszynom używanym w procesach produkcyjnych.

 

Pył metalowy nie ma dobrego wpływu na środowisko i bardzo utrudnia procesy czyszczenia - czyste powietrze zwiększa wydajność produkcji

Podczas pracy z metalem wytwarzane są duże ilości pyłu metalowego o różnorodnych rozmiarach.
Najmniejsze cząsteczki oprócz innych rzeczy, jak np. procesy powlekania i szlifowania, mają tendencję do przechodzenia do atmosfery zakładu produkcyjnego. Ponadto podczas obróbki metalu stosowany jest często olej, który wytwarza znaczące ilości par olejowych.

Oba te czynniki, pył i para olejowa, podrażniają błony śluzowe, oczy, skórę i układ oddechowy i nie są zdrowe do wdychania.
Ma to wpływ na środowisko pracy generując dyskomfort dla pracowników, czego wynikiem może być wzrost nieobecności w pracy z powodu chorób przekładając się tym samym na zmniejszenie wydajności produkcyjnej firmy.

W oparciu o duńską ustawę o środowisku pracy dostarczamy – we współpracy z naszymi sprzedawcami – wydajne i budowane na zamówienie systemy odpylające i wentylacyjne spełniające wyzwania i specyficzne wymagania przemysłu metalowego, w tym wymagania dotyczące czyszczenia.

 

Kontrola zapotrzebowania oraz zmniejszenie ryzyka pożaru i przestojów w produkcji

Wdychanie pyłu metalowego oraz mgły olejowej jest szkodliwe dla zdrowia, nie są to jednak jedyne zagrożenia występujące w tej branży. Procesy spawania i obróbki metali bardzo często generują znaczące ilości iskier, które potencjalne mogą stać się przyczyną pożaru.

Instalacje odpylania i odciągu spalin odgrywają fundamentalną rolę w poprawie bezpieczeństwa warunków pracy tylko wtedy, gdy dobrane są odpowiednio do prowadzonych w zakładzie procesów i typów obsługiwanych maszyn.

Poprawnie zaprojektowana instalacja odpylania i odciągu spalin pozwala na kontrolowanie punktów odciągowych i załączanie pracy poszczególnych elementów tylko w przypadku pracy poszczególnych maszyn. Gwarantuje to znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych w porównaniu do systemów działających w trybie ciągłym.

Odciąg pyłów generowanych przez maszyny w trakcie produkcji zapewnia stabilniejszą pracę urządzeń oraz minimalizuje czasy przestojów, które najczęściej niosą za sobą konsekwencje ekonomiczne.

Kompletna gama produktów przekładających się na zysk

Produkty oferowane przez JKF zawierają filtry, worki do filtrów, kanały wentylacyjne ze stali nierdzewnej, cyklony, zawory obrotowe, standardowe kanały wentylacyjne, produkty specjalne oraz akcesoria, z których wszystkie są używane w procesowych systemach odpylających.
Wszystkie produkty są dokładnie selekcjonowane w celu spełnienia potrzeb i wymagań naszych klientów; jesteśmy w stanie dostarczać zarówno małe, jak i duże rozwiązania po cenach dopasowanych do wymagań klienta.


Wspólnym mianownikiem wszystkich naszych klientów jest bezpieczeństwo, środowisko, ograniczenie hałasu, wydajność, skuteczność, zmniejszenie kosztów i zużycia energii.
Nasze rozwiązania zapewniają konkurencyjne okresy spłaty kosztów inwestycji, dzięki czemu posiadają korzystny wpływ na zyskowność firmy.
Ponadto wszystkie nasze produkty są projektowane w sposób, że mogą być używane nie tylko z rozwiązaniami JKF, ale również z systemami innych producentów.