Rolnictwo i przemysł młynarski

Znamy przemysł – nasi sprzedawcy również

Gdy 50 lat temu powstawała firma JKF punktem wyjścia byli klienci z branży rolniczej i przemysłu młynarskiego.

Obecnie rolnictwo i przemysł młynarski stanowią w dalszym ciągu znaczący segment klientów, dla których dostarczamy kompletne serie wysokiej jakości elementów dla procesów odpylania zawierających filtry, cyklony, zawory obrotowe, kanały wentylacyjne ze stali nierdzewnej, standardowe kanały wentylacyjne, wentylatory, produkty specjalne i akcesoria.

Dlatego znamy podstawowe potrzeby przemysłu oraz wymagania dotyczące funkcjonalności naszych produktów i oczywiście obowiązujących przepisów prawnych.

Niezależnie od tego, czy nasz produkt jest dostarczany dla rolnictwa czy przemysłu młynarskiego, nasze systemy silosów i inne rozwiązania docierają do największych na świecie firm w branży.

To samo doświadczenie jest stosowane przez profesjonalną sieć dokładnie wybieranych sprzedawców, którzy dostarczają indywidualne i budowane na zamówienie rozwiązania wentylacyjne i odpylające zapewniające czyste powietrze pracownikom i środowisku, bezpieczeństwo i niezawodność maszynom używanym w procesach produkcyjnych.


Pył nie ma dobrego wpływu na środowisko i bardzo utrudnia procesy czyszczenia - czyste powietrze zwiększa wydajność produkcji

Ponieważ w przemyśle rolniczym i młynarskim przetwarza się różne surowce – np. ziarno, nasiona, ryż, cukier i kawę – wytwarzane są duże ilości pyłu o różnych rozmiarach cząsteczek.

Najmniejsze z nich mają tendencję do przedostawania się do atmosfery obiektów produkcyjnych. Po wysuszeniu podrażniają błony śluzowe, oczy, skórę i układ oddechowy pracowników. Równocześnie duże ilości pyłu stwarzają duże problemy podczas rutynowych procesów czyszczenia i konserwacji.

Ma to wpływ na środowisko pracy generując dyskomfort dla pracowników, czego wynikiem może być wzrost nieobecności w pracy z powodu chorób przekładając się tym samym na zmniejszenie wydajności produkcyjnej firmy.

W oparciu o duńską ustawę o środowisku pracy dostarczamy – we współpracy z naszymi sprzedawcami – wydajne i budowane na zamówienie systemy odpylające i wentylacyjne spełniające wyzwania i specyficzne wymagania przemysłu rolniczego i młynarskiego, w tym wymagania dotyczące czyszczenia.  Właśnie dlatego wszystkie elementy systemów JKF są projektowane w taki sposób, aby były łatwe w czyszczeniu.

Korzyścią jest unikalna kombinacja dobrego środowiska pracy, zrównoważony rozwój, usprawnione produkty, łatwe w realizacji procesy czyszczenia i konserwacji oraz pozytywny wpływ na zyskowność firmy.


Minimalizowanie ryzyka eksplozji i przestojów w produkcji

Przez wiele lat firma JKF była liderem na rynku zabezpieczeń przed eksplozjami. Wraz z wprowadzeniem europejskiej Dyrektywy ATEX w odniesieniu do środowiska pracy ten obszar bezpieczeństwa został dodatkowo uwydatniony.

ATEX to francuski skrót „ATmosphère EXplosif” dotyczący urządzeń i systemów zabezpieczających używanych w atmosferach zagrożonych eksplozjami (z powodu gazu lub pyłu).

Dyrektywa ATEX w szczególności dotyczy przemysłu rolniczego i młynarskiego, ponieważ traktuje pył tak samo jak gazy łatwopalne. Dlatego prawidłowe systemy odpylające odgrywają fundamentalną rolę. Równocześnie zmniejszona ilość pyłu w procesach produkcyjnych oznacza dużo bardziej niezawodne maszyny i zmniejsza przestoje w produkcji posiadające konsekwencje ekonomiczne.  


Kompletna gama produktów przekładających się na zysk

Produkty oferowane przez JKF zawierają filtry, worki do filtrów, kanały wentylacyjne ze stali nierdzewnej, cyklony, zawory obrotowe, standardowe kanały wentylacyjne, produkty specjalne oraz akcesoria, z których wszystkie są używane w procesowych systemach odpylających.

Wszystkie produkty są dokładnie selekcjonowane w celu spełnienia potrzeb i wymagań naszych klientów; jesteśmy w stanie dostarczać zarówno małe, jak i duże rozwiązania po cenach dopasowanych do wymagań klienta.

Wspólnym mianownikiem wszystkich naszych klientów jest bezpieczeństwo, środowisko, ograniczenie hałasu, wydajność, skuteczność, zmniejszenie kosztów i zużycia energii.

Nasze rozwiązania zapewniają konkurencyjne okresy spłaty kosztów inwestycji, dzięki czemu posiadają korzystny wpływ na zyskowność firmy.

Ponadto wszystkie nasze produkty są projektowane w sposób, że mogą być używane nie tylko z rozwiązaniami JKF, ale również z systemami innych producentów.

JKF dostarcza dokumentację dla większości procesów i produktów zgodną z różnorodnymi certyfikacjami ISO.